LFP0300-B5DMC
SKU: 1071114 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Level sensors | LFP Cubic | LFP0300-B5DMC | Communication interface: IO-Link | Process connection: ¾" NPT | Probe length: 300 mm | Probe type: Rod probe | Remote amplifier: Yes, length of cable 3.3 m | Output signal: 1 x PNP + 3 x PNP/NPN + 4 mA ... 20 mA / 0 V ... 10 V | Connection type: M12 round connector x 1, 8-pin | Process temperature: –20 °C ... +100 °C | Process pressure: –1 bar ... 10 bar | Wetted parts: Stainless steel 1.4404 / 316L, PTFE, FKM | Housing material: PBT | Enclosure rating: IP67 | Display: yes | PWIS-cleaned: no | Bluetooth: no