LBV320-XXHGDRANX00500
SKU: 6038449 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Level sensors | LBV3xx | LBV320-XXHGDRANX00500 | Communication interface: - | Process connection: G 1½ A PN 6 | Probe length: 500 mm | Probe type: Tuning fork | Remote amplifier: No | Output signal: Double relay (DPDT) | Connection type: ½" NPT | Process temperature: –40 °C ... +150 °C | Process pressure: –1 bar ... 6 bar | Wetted parts: Stainless steel 1.4404 / 316L | Housing material: Aluminum | Enclosure rating: IP66, IP67 | Display: no | PWIS-cleaned: no | Bluetooth: no
    Medium
    Bulk solids
    Measurement
    Switch
    Probe type
    Tuning fork
    Probe length
    500 mm
    Process pressure
    –1 bar ... 6 bar
    Process temperature
    –40 °C ... +150 °C
    Fill material density
    ≥ 0.008 g/cm³
    Particle size
    < 10 mm
    Tensile strength
    ≤ 3,000 N
    Accuracy of sensor element
    ± 10 mm
    Reproducibility
    ≤ 5 mm
    Response time
    500 ms1)1,000 ms2)
    MTBF
    4,61*10^6 h
    Communication interface
    Supply voltage
    20 V DC ... 72 V DC20 V AC ... 253 V AC
    Power consumption
    5 mA ... 30 mA
    Initialization time
    < 2 s
    VDE protection class 1
    Connection type
    ½" NPT
    Output signal
    Double relay (DPDT)
    Electronics
    Double relay (DPDT)
    Hysteresis
    Output current
    > 10 µA; < 3A AC, 1A DC