DKV60E-21EPA0200
SKU: 1115707 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Measuring wheel encoders | DKV60 | DKV60E-21EPA0200 | Measuring wheel circumference: 200 mm | Measuring wheel surface: Cross knurled aluminium | Communication interface: 10 V ... 30 V, Incremental, HTL, Push pull | Supply voltage: 10 V ... 30 V | Mounted encoder: DBS50 Core, DBS50E-SKEPA0200 | Connection type: Cable, 8-wire, with male connector, M12, 8-pin, universal, 1.5 m | Resolution in pulses/mm: 1 | Spring arm design: 69.5 mm spring arm