DKS40-R5J00010
SKU: 1034621 Discontinued
Price excluding VAT
Request a quote
    Incremental encoders | DKS40 | DKS40-R5J00010 | Mechanical design: Solid shaft face mount flange 8 mm x 13 mm | Communication interface: 10 V ... 30 V, Open Collector | Connection type: Cable, 8-wire, universal, 0.5 m | Pulses per revolution: 10