DFS60B-BDCM01000
SKU: 1079223 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Incremental encoders | DFS60 | DFS60B-BDCM01000 | Mechanical design: Blind hollow shaft 10 mm (Front clamp) | Communication interface: 10 V ... 32 V, TTL, RS-422 | Connection type: Cable, 8-wire, universal, 5 m | Pulses per revolution: 1,000