DBS60E-TGEPC1000
SKU: 1101135 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Incremental encoders | DBS60 | DBS60E-TGEPC1000 | Mechanical design: Through hollow shaft 14 mm (Front clamp) | Communication interface: 10 V ... 27 V, HTL, Push pull | Connection type: Cable, 8-wire, with male connector, M12, 8-pin, universal, 0.5 m | Pulses per revolution: 1,000 | Flange type / stator coupling: Axial and radial register pin mounting, for 4 mm register pin