DBS60E-R1EJ00100
SKU: p362900 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Incremental encoders | DBS60 | DBS60E-R1EJ00100 | Mechanical design: Through hollow shaft 6 mm (rear clamping) | Communication interface: 10 V ... 27 V, HTL, Push pull | Connection type: Cable, 8-wire, universal, 0.5 m | Pulses per revolution: 100 | Flange type / stator coupling: 2-sided stator coupling, slot, screw hole circle 63–83 mm