DAXTAN-0610RA1J0N00V01
SKU: 1140960 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | DAX | DAXTAN-0610RA1J0N00V01 | Design: DAX Threaded | Communication interface: Analog / Current | Current output: 4 mA ... 20 mA | Connection type: Male connector, M12, 8-pin | Measurement range: 0 mm ... 610 mm | Supply voltage: 24 V DC (± 20%) | Unusable range (zero zone/damping zone): 50 mm / 60 mm | Magnet type: Ring magnet | Thread offset: Without thread offset | Thread shape: M18 x 1.5
    Linearity
    ≤ 0.02% F.S. (Minimum 60 µm)1)2)
    Measuring range
    0 mm ... 610 mm
    Damping zone
    60 mm
    Number of signals
    One output signal
    Connection type
    Male connector, M12, 8-pin
    Supply voltage
    24 V DC (± 20%)