DAXLVN-0450BA080000000
SKU: 1136780 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | DAX | DAXLVN-0450BA080000000 | Design: DAX Low Profile | Communication interface: Analog / Voltage | Voltage output: 0 V ... 10 V | Connection type: Male connector, M12, 5-pin | Measurement range: 0 mm ... 450 mm | Supply voltage: 24 V DC (± 20%) | Sequence of signals: Rising | Unusable range (zero zone/damping zone): 55 mm / 63 mm | Magnet type: Small block magnet
    Linearity
    ≤ 0.03% F.S. (Minimum 90 µm)1)2)
    Measuring range
    0 mm ... 450 mm
    Number of signals
    One output signal
    Sequence of signals
    Rising
    Connection type
    Male connector, M12, 5-pin
    Pinouts
    1=+24 V DC; 2=Signal 1; 3=Power ground; 4=N.C.; 5=Output signal ground (0 V)
    Supply voltage
    24 V DC (± 20%)