DAXLAN-2100BA0C0000V01
SKU: 1140967 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Linear encoders | DAX | DAXLAN-2100BA0C0000V01 | Design: DAX Low Profile | Communication interface: Analog / Current | Current output: 4 mA ... 20 mA | Connection type: Male connector, M12, 8-pin | Measurement range: 0 mm ... 2,100 mm | Supply voltage: 24 V DC (± 20%) | Unusable range (zero zone/damping zone): 55 mm / 63 mm | Magnet type: Small block magnet
    Linearity
    ≤ 0.03% F.S. (Minimum 90 µm)1)2)
    Measuring range
    0 mm ... 2,100 mm
    Number of signals
    One output signal
    Connection type
    Male connector, M12, 8-pin
    Supply voltage
    24 V DC (± 20%)