C4P-SA19510A001000
Remplacement recommandé:
Prix hors TVA
Demander un devis
Safety light curtains | deTec | C4P-SA19510A001000 | Product version: deTec4 Prime | System part: Sender | Application: Normal industrial environment | Safety level: PL e, SIL 3, Type 4 | Resolution: 14 mm | Scanning range: 20 m | Protective field height: 1,950 mm | Connection type: Plug, M12, 5-pin | Extension connection: – | Enclosure rating: IP65, IP67 | Items supplied: Sender, system plug 1000
System part
Sender
Resolution
14 mm
Scanning range
20 m
Protective field height
1,950 mm
Items supplied
SenderSystem plug 1000
System connection
Plug, M12, 5-pin
Supply voltage VS
24 V DC (19.2 V ... 28.8 V)
Ripple
≤ 10 %
Power consumption typical
2.37 W (DC)
Ambient operating temperature
–30 °C ... +55 °C
Storage temperature
–30 °C ... +70 °C
Air humidity
15 % ... 95 %, Non-condensing
Vibration resistance
5 g, 10 Hz ... 55 Hz (IEC 60068-2-6)