C4P-SA10530A001300
Рекомендуемая замена:
Цена без НДС
Запросить цену
Safety light curtains | deTec | C4P-SA10530A001300 | Product version: deTec4 Prime | System part: Sender | Application: Normal industrial environment | Safety level: PL e, SIL 3, Type 4 | Resolution: 30 mm | Scanning range: 30 m | Protective field height: 1,050 mm | Connection type: Male connector M12, 8-pin | Extension connection: Female connector M12, 5-pin | Enclosure rating: IP65, IP67 | Items supplied: Sender, system plug 1300
System part
Sender
Resolution
30 mm
Scanning range
30 m
Protective field height
1,050 mm
Items supplied
SenderSystem plug 1300
System connection
Male connector M12, 8-pin
Supply voltage VS
24 V DC (19.2 V ... 28.8 V)
Ripple
≤ 10 %
Power consumption typical
1.6 W (DC)
Ambient operating temperature
–30 °C ... +55 °C
Storage temperature
–30 °C ... +70 °C
Air humidity
15 % ... 95 %, Non-condensing
Vibration resistance
5 g, 10 Hz ... 55 Hz (IEC 60068-2-6)