C40S-1003AA300, C40E-1003AG300
Рекомендуемые замены:
Цена без НДС
Запросить цену
Safety light curtains | C4000 Basic Plus | C40S-1003AA300, C40E-1003AG300 | System part: Pair | Usage: As a standalone system | Safety level: PL e, SIL 3, Type 4 | Resolution: 30 mm | Scanning range: 6 m | Protective field height: 1,050 mm | Enclosure rating: IP65
System part
Pair
Resolution
30 mm
Scanning range
6 m
Protective field height
1,050 mm
✔
Restart interlock
✔
External device monitoring (EDM)
Permitted cable length
15 m
Supply voltage VS
24 V DC (19.2 V ... 28.8 V)1)
Residual ripple
≤ 10 %2)
Type of output
2 PNP semiconductors, short-circuit protected, cross-circuit monitored
Current-carrying capacity per OSSD
≤ 500 mA
Housing cross-section
48 mm x 40 mm
Ambient operating temperature
0 °C ... +55 °C
Storage temperature
–25 °C ... +70 °C
Air humidity
15 % ... 95 %, Non-condensing
Vibration resistance
5 g, 10 Hz ... 55 Hz (EN 60068-2-6)