C40E-1203AN310
Рекомендуемая замена:
Цена без НДС
Запросить цену
Safety light curtains | C4000 Eco | C40E-1203AN310 | System part: Receiver | Usage: As a standalone system | Safety level: PL e, SIL 3, Type 4 | Resolution: 30 mm | Scanning range: 6 m | Protective field height: 1,200 mm | Connection type: M12, 5-pin | Enclosure rating: IP65
Resolution
30 mm
Scanning range
6 m
Protective field height
1,200 mm
Synchronization
Optical synchronization
15 * 10-9(EN ISO 13849)
Conductor cross section
0.25 mm²
Permitted cable length
15 m
Configuration method
None
Supply voltage VS
24 V DC (19.2 V ... 28.8 V)1)
Residual ripple
≤ 10 %2)
Type of output
2 PNP semiconductors, short-circuit protected, cross-circuit monitored
ON state, switching voltage HIGH
24 V DC (15 V DC ... 28.8 V DC)
OFF state, switching voltage LOW
2 V DC
Current-carrying capacity per OSSD
≤ 500 mA
Housing cross-section
48 mm x 40 mm
Housing material
Aluminum extruded profile
Вес
2,560 g
Enclosure rating
IP65 (IEC 60529)
Ambient operating temperature
0 °C ... +55 °C
Storage temperature
–25 °C ... +70 °C
Air humidity
15 % ... 95 %, Non-condensing
Vibration resistance
5 g, 10 Hz ... 55 Hz (EN 60068-2-6)