BTL7-E100-M0600-B-S32
SKU: BTL06Z4 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BTL06Z4 (BTL7-E100-M0600-B-S32) - Magnetostrictive linear position sensors in rod design - Style: Rod series, Mounting part: Threaded flange M18x1.5, Housing material: Aluminium, Anodized, Magnets, number max.: 1, Connection: Connector, M16x0.75, 8-pin, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Measuring range: 600 mm, Sampling frequency max.: 2000 Hz, Non-linearity max.: ±0.01 % FS, Repeat accuracy: ± 5 µm, Operating voltage Ub: 20...28 VDC, Ambient temperature: -40...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, UKCA, cULus, WEEE
    Style
    Rod series
    Mounting part
    Threaded flange M18x1.5
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Magnets, number max.
    1
    Connection
    Connector, M16x0.75, 8-pin
    Analog output
    Analog, current 4…20 mA
    Measuring range
    600 mm
    Sampling frequency max.
    2000 Hz
    Non-linearity max.
    ±0.01 % FS
    Repeat accuracy
    ± 5 µm
    Operating voltage Ub
    20...28 VDC
    Ambient temperature
    -40...85 °C