BSP V010-EV003-A00A0B-S4
SKU: BSP0051 Tootmisest eemaldatud. Saadaval asendus
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BSP0051 (BSP V010-EV003-A00A0B-S4) - Digital pressure sensors with display - Measuring range: –1...10 bar, Accuracy: ±0.5 % FSO BFSL, Overload pressure: 20 bar, Burst pressure: 35.00 bar, Operating voltage Ub: 18...36 VDC, Analog output: Analog, voltage 0…10 V, Switching output: PNP normally open/normally closed (NO/NC), Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Process connection: G 1/4" (DIN 3852), Process connection material: 1.4301 stainless steel, Gasket, material: FKM, Housing material: Stainless steel (1.4301), PA 6.6, Media temperature: -40...125 °C, Ambient temperature: -40...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE
    Measuring range
    –1...10 bar
    Accuracy
    ±0.5 % FSO BFSL
    Overload pressure
    20 bar
    Burst pressure
    35.00 bar
    Operating voltage Ub
    18...36 VDC
    Analog output
    Analog, voltage 0…10 V
    Switching output
    PNP normally open/normally closed (NO/NC)
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Process connection
    G 1/4" (DIN 3852)
    Process connection material
    1.4301 stainless steel
    Gasket, material
    FKM
    Housing material
    Stainless steel (1.4301)PA 6.6
    Media temperature
    -40...125 °C
    Ambient temperature
    -40...85 °C