BSP B020-IV003-A02A0B-S4
SKU: BSP0067 Tootmisest eemaldatud. Saadaval asendus
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BSP0067 (BSP B020-IV003-A02A0B-S4) - Front flush pressure sensors - Measuring range: 0...20 bar, Accuracy: ±0.5 % FSO BFSL, Overload pressure: 80 bar, Burst pressure: 120.00 bar, Operating voltage Ub: 18...36 VDC, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Switching output: PNP normally open/normally closed (NO/NC), Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Process connection: G 1/2" (DIN 3852) front-flush, Process connection material: 1.4404 stainless steel, Gasket, material: FKM, Housing material: Stainless steel (1.4301), PA 6.6, Media temperature: -40...125 °C, Ambient temperature: -40...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
    Measuring range
    0...20 bar
    Accuracy
    ±0.5 % FSO BFSL
    Overload pressure
    80 bar
    Burst pressure
    120.00 bar
    Operating voltage Ub
    18...36 VDC
    Analog output
    Analog, current 4…20 mA
    Switching output
    PNP normally open/normally closed (NO/NC)
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Process connection
    G 1/2" (DIN 3852) front-flush
    Process connection material
    1.4404 stainless steel
    Gasket, material
    FKM
    Housing material
    Stainless steel (1.4301)PA 6.6
    Media temperature
    -40...125 °C
    Ambient temperature
    -40...85 °C