BSP B020-EV003-A03A0B-S4
Рекомендуемая замена:
Цена без НДС
Запросить цену
BSP003E (BSP B020-EV003-A03A0B-S4) - Digital pressure sensors with display - Measuring range: 0...20 bar, Accuracy: ±0.5 % FSO BFSL, Overload pressure: 40 bar, Burst pressure: 70.00 bar, Operating voltage Ub: 18...36 VDC, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Switching output: NPN normally open/normally closed (NO/NC), Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Process connection: G 1/4" (DIN 3852), Process connection material: 1.4301 stainless steel, Gasket, material: FKM, Housing material: 1.4301 stainless steel, PA 6.6, Media temperature: -40...125 °C, Ambient temperature: -40...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE
Measuring range
0...20 bar
Accuracy
±0.5 % FSO BFSL
Overload pressure
40 bar
Burst pressure
70.00 bar
Operating voltage Ub
18...36 VDC
Analog output
Analog, current 4…20 mA
Switching output
NPN normally open/normally closed (NO/NC)
Connection
Connector, M12x1-Male, 4-pin
Process connection
G 1/4" (DIN 3852)
Process connection material
1.4301 stainless steel
Gasket, material
FKM
Housing material
1.4301 stainless steelPA 6.6
Media temperature
-40...125 °C
Ambient temperature
-40...85 °C