BSP B020-EV002-A02A0B-S4
SKU: BSP0017 Снято с производства. Есть замена
Рекомендуемая замена:
Цена без НДС
Запросить цену
    BSP0017 (BSP B020-EV002-A02A0B-S4) - Digital pressure sensors with display - Measuring range: 0...20 bar, Accuracy: ±0.5 % FSO BFSL, Overload pressure: 40 bar, Burst pressure: 70.00 bar, Operating voltage Ub: 18...36 VDC, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Switching output: PNP normally open/normally closed (NO/NC), Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Process connection: G 1/4" (DIN 3852), Process connection material: 1.4301 stainless steel, Gasket, material: FKM, Housing material: PA, PA 6.6, Media temperature: -25...125 °C, Ambient temperature: -25...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
    Measuring range
    0...20 bar
    Accuracy
    ±0.5 % FSO BFSL
    Overload pressure
    40 bar
    Burst pressure
    70.00 bar
    Operating voltage Ub
    18...36 VDC
    Analog output
    Analog, current 4…20 mA
    Switching output
    PNP normally open/normally closed (NO/NC)
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Process connection
    G 1/4" (DIN 3852)
    Process connection material
    1.4301 stainless steel
    Gasket, material
    FKM
    Housing material
    PAPA 6.6
    Media temperature
    -25...125 °C
    Ambient temperature
    -25...85 °C