BSP B010-EV009-P00S2B-S4-Z03
SKU: BSP00Y5 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Accuracy
    ±0.5 % FSO BFSL
    Overload pressure
    20 bar
    Burst pressure
    35 bar
    Operating voltage Ub
    18...30 VDC
    Interface
    IO-Link 1.1
    Analog output
    Analog, voltage/Analog, current selectable 4…20 mA/0…10 V
    Switching output
    2x PNP/NPN NO/NC selectable
    Housing material
    1.4301 stainless steelPE, High-density polyethylene
    Media temperature
    -40...125 °C
    Ambient temperature
    -40...85 °C