BNS 819-D12-D16-62-10
SKU: BNS01N0 Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BNS01N0 (BNS 819-D12-D16-62-10) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 120 x 225 x 64 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 12x Chisel, Version: Snap contact, Operating principle: 1-12. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-12. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-12. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-12. Switch position: 40 m/min, Switch position spacing: 16 mm, Connection type: 1-12. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    12x Chisel
    Operating principle
    1-12. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-12. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-12. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-12. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    16 mm
    Connection type
    1-12. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C