BNS 819-D10-L16-100-10
SKU: BNS00NF Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS00NF (BNS 819-D10-L16-100-10) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 120 x 200 x 84 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 10x Roller bearing, Version: Snap contact, Operating principle: 1-10. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-10. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-10. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-10. Switch position: 120 m/min, Switch position spacing: 16 mm, Connection type: 1-10. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    10x Roller bearing
    Operating principle
    1-10. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-10. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-10. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-10. Switch position: 120 m/min
    Switch position spacing
    16 mm
    Connection type
    1-10. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C