BNS 819-D08-R16-62-10
SKU: BNS01MF Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-8. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-8. Switch position: 250 V AC
    Switch position spacing
    16 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C