BNS 819-D08-R12-100-10-FE-S90R
SKU: BNS03UP Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Number of switching positions
    8x Roller
    Version
    Snap contact
    Operating principle
    1-8. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-8. Switch position: 5 A
    Rated operating voltage Ue
    1-8. Switch position: 250 V AC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-8. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -5...85 °C