BNS 819-D06-D12-100-10-FE-S80K
SKU: BNS00KP Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS00KP (BNS 819-D06-D12-100-10-FE-S80K) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 120 x 120 x 85 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 6x Chisel, Version: Snap contact, Operating principle: 1-6. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-6. Switch position: 4 A, Rated operating voltage Ue: 1-6. Switch position: 90…250 V, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-6. Switch position: 40 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1. Switch position: Connector, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    6x Chisel
    Continuous current
    1-6. Switch position: 4 A
    Rated operating voltage Ue
    1-6. Switch position: 90…250 V
    Approach speed
    1-6. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -5...85 °C