BNS 819-D06-D12-100-10-FD-S90L
SKU: BNS00KL Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    6x Chisel
    Continuous current
    1-6. Switch position: 5 A
    Rated operating voltage Ue
    1-6. Switch position: 6…60 V
    Approach speed
    1-6. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -5...85 °C