BNS 819-D05-E12-100-10
SKU: BNS00JR Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BNS00JR (BNS 819-D05-E12-100-10) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 120 x 105 x 83 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 5x E-Chisel, Version: Snap contact, Operating principle: 1-5. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-5. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-5. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-5. Switch position: 30 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-5. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    5x E-Chisel
    Continuous current
    1-5. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-5. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-5. Switch position: 30 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C