BNS 819-D04-R12-100-10-FD
SKU: BNS00J5 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    4x Roller
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-4. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C