BNS 819-D04-L12-100-10-FD
SKU: BNS00HT Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Number of switching positions
    4x Roller bearing
    Version
    Snap contact
    Operating principle
    1-4. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-4. Switch position: 120 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C