BNS 819-D04-E12-100-10
SKU: BNS00H6 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    4x E-Chisel
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-4. Switch position: 30 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C