BNS 819-D03-L12-100-10-FD
SKU: BNS00EN Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    3x Roller bearing
    Continuous current
    1-3. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-3. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-3. Switch position: 120 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C