BNS 819-D03-D12-100-10-FD
SKU: BNS00CU Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Number of switching positions
    3x Chisel
    Operating principle
    1-3. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-3. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-3. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-3. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-3. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C