BNS 819-D02-E12-100-10-FD-S80R
SKU: BNS00AM Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    2x E-Chisel
    Continuous current
    1-2. Switch position: 4 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 6…60 V
    Approach speed
    1-2. Switch position: 30 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -5...85 °C