BNS 819-B08-D10-46-10
SKU: BNS020Z Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS020Z (BNS 819-B08-D10-46-10) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 72 x 112 x 48 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 8x Chisel, Version: Snap contact, Operating principle: 1-8. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-8. Switch position: 5 A, Rated operating voltage Ue: 1-8. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-8. Switch position: 20 m/min, Switch position spacing: 10 mm, Connection type: 1-8. Switch position: Solder connection, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    8x Chisel
    Operating principle
    1-8. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-8. Switch position: 5 A
    Rated operating voltage Ue
    1-8. Switch position: 250 V AC
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-8. Switch position: 20 m/min
    Switch position spacing
    10 mm
    Connection type
    1-8. Switch position: Solder connection
    Ambient temperature
    -5...85 °C