BNS 819-B06-L12-61-12-10
SKU: BNS02C4 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Number of switching positions
    6x Roller bearing
    Continuous current
    1-6. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-6. Switch position: 250 V AC
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-6. Switch position: 120 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-6. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C