BNS 819-B05-R10-46-13
SKU: BNS01ZJ Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS01ZJ (BNS 819-B05-R10-46-13) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 72 x 80 x 47 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 5x Roller, Version: Snap contact, Operating principle: 1-5. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-5. Switch position: 0.1 A, Rated operating voltage Ue: 1-5. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-5. Switch position: 60 m/min, Switch position spacing: 10 mm, Connection type: 1-5. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, CCC, WEEE
    Number of switching positions
    5x Roller
    Continuous current
    1-5. Switch position: 0.1 A
    Rated operating voltage Ue
    1-5. Switch position: 250 V AC
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-5. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    10 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C