BNS 819-B05-K12-72-10
SKU: BNS040H Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS040H (BNS 819-B05-K12-72-10) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 116 x 90 x 77 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 5x Ball, Version: Snap contact, Operating principle: 1-5. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-5. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-5. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: Vertical to mounting surface, Approach speed: 1-5. Switch position: 10 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-5. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    5x Ball
    Continuous current
    1-5. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-5. Switch position: 250 V AC
    Approach direction
    Vertical to mounting surface
    Approach speed
    1-5. Switch position: 10 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C