BNS 819-B04-R16-61-16-10-FD
SKU: BNS03Z2 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Switch position spacing
    16 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C