BNS 819-B04-R10-46-12-FC-S80S
SKU: BNS03WJ Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BNS03WJ (BNS 819-B04-R10-46-12-FC-S80S) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 72 x 72 x 49 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 4x Roller, Version: Snap contact, Operating principle: 1-4. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-4. Switch position: 4 A, Rated operating voltage Ue: 1-4. Switch position: 24 V DC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-4. Switch position: 60 m/min, Switch position spacing: 10 mm, Connection type: 1. Switch position: Connector, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    4x Roller
    Continuous current
    1-4. Switch position: 4 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 24 V DC
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-4. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    10 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -5...85 °C