BNS 819-B04-D12-61-12-10-FD
SKU: BNS029N Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Number of switching positions
    4x Chisel
    Operating principle
    1-4. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-4. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C