BNS 819-B04-D10-46-13
SKU: BNS01W6 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    4x Chisel
    Operating principle
    1-4. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-4. Switch position: 0.1 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-4. Switch position: 20 m/min
    Switch position spacing
    10 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C