BNS 819-B02-R12-61-12-10-S80R
SKU: BNS027Y Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS027Y (BNS 819-B02-R12-61-12-10-S80R) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 79 x 36 x 63 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 2x Roller, Version: Snap contact, Operating principle: 1-2. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-2. Switch position: 4 A, Rated operating voltage Ue: 1-2. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-2. Switch position: 60 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1. Switch position: Connector, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Number of switching positions
    2x Roller
    Version
    Snap contact
    Operating principle
    1-2. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-2. Switch position: 4 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-2. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -5...85 °C