BNS 819-B02-K10-46-11-FC
SKU: BNS044U Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS044U (BNS 819-B02-K10-46-11-FC) - Mechanical multiple position limit switches - Dimension: 72 x 49 x 49 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 2x Ball, Version: Snap contact, Operating principle: 1-2. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-2. Switch position: 5 A, Rated operating voltage Ue: 1-2. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-2. Switch position: 9 m/min, Switch position spacing: 10 mm, Connection type: 1-2. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, CCC, WEEE
    Number of switching positions
    2x Ball
    Continuous current
    1-2. Switch position: 5 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-2. Switch position: 9 m/min
    Switch position spacing
    10 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C