BNS 819-B02-E12-61-12-10
SKU: BNS027C Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    2x E-Chisel
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-2. Switch position: 30 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C