BNS 816-B06-PA-16-602-11
SKU: BNS03AM Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Range
    2 mm
    Switching frequency
    1-6. Switch position: 1500 Hz
    Continuous current
    1-6. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1-6. Switch position: 24 V DC
    Switch position spacing
    16 mm
    Ambient temperature
    -25...70 °C