BNS 816-B04-TOB-08-603-11-S80S
SKU: BNS03HH Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BNS03HH (BNS 816-B04-TOB-08-603-11-S80S) - Inductive multiple position limit switches - Dimension: 72 x 64 x 59.5 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Version: Inductive, Operating principle: 1-4. Switch position: Inductive, Range: 1.1 mm, Switching frequency: 1-4. Switch position: 500 Hz, Continuous current: 1-4. Switch position: 0.13 A, Rated operating voltage Ue: 1-4. Switch position: 24 V DC, Installation: Vertical, Switch position spacing: 8 mm, Connection type: 1. Switch position: Connector, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Operating principle
    1-4. Switch position: Inductive
    Range
    1.1 mm
    Switching frequency
    1-4. Switch position: 500 Hz
    Continuous current
    1-4. Switch position: 0.13 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 24 V DC
    Switch position spacing
    8 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -25...70 °C