BNS 816-B03-PA-16-611-11
SKU: BNS03FE Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS03FE (BNS 816-B03-PA-16-611-11) - Inductive multiple position limit switches - Dimension: 79 x 72 x 77.5 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Version: Inductive, Operating principle: 1-3. Switch position: Inductive, Range: 2 mm, Switching frequency: 1-3. Switch position: 1500 Hz, Continuous current: 1-3. Switch position: 0.2 A, Rated operating voltage Ue: 1-3. Switch position: 24 V DC, Installation: Vertical, Switch position spacing: 16 mm, Connection type: 1-3. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Version
    Inductive
    Operating principle
    1-3. Switch position: Inductive
    Range
    2 mm
    Switching frequency
    1-3. Switch position: 1500 Hz
    Continuous current
    1-3. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1-3. Switch position: 24 V DC
    Installation
    Vertical
    Switch position spacing
    16 mm
    Connection type
    1-3. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -25...70 °C