BNS 816-B03-PA-12-612-11
SKU: BNS03FA Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Version
    Inductive
    Operating principle
    1-3. Switch position: Inductive
    Range
    2 mm
    Switching frequency
    1-3. Switch position: 1500 Hz
    Continuous current
    1-3. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1-3. Switch position: 24 V DC
    Installation
    Vertical
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-3. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -25...70 °C