BNS 816-B02-TNB-08-603-11
SKU: BNS051T Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS051T (BNS 816-B02-TNB-08-603-11) - Inductive multiple position limit switches - Housing material: Aluminium, Anodized, Version: Inductive, Operating principle: 1-2. Switch position: Inductive, Range: 1.1 mm, Switching frequency: 1-2. Switch position: 500 Hz, Continuous current: 1-2. Switch position: 0.13 A, Rated operating voltage Ue: 1-2. Switch position: 24 V DC, Connection type: 1-2. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, UKCA, WEEE
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Version
    Inductive
    Operating principle
    1-2. Switch position: Inductive
    Range
    1.1 mm
    Switching frequency
    1-2. Switch position: 500 Hz
    Continuous current
    1-2. Switch position: 0.13 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 24 V DC
    Connection type
    1-2. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -25...70 °C