BNS 813-D10-L12-100-55-0677
SKU: BNS017M Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BNS017M (BNS 813-D10-L12-100-55-0677) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 120 x 170 x 87 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 10x Chisel, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1. Switch position: Mechanical, 2-10. Switch position: Inductive, Continuous current: 1. Switch position: 6 A, 2-10. Switch position: 0.2 A, Rated operating voltage Ue: 1. Switch position: 250 V AC, 2-10. Switch position: 24 V DC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1. Switch position: 40 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-10. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    10x Chisel
    Operating principle
    1. Switch position: Mechanical | 2-10. Switch position: Inductive
    Continuous current
    1. Switch position: 6 A2-10. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1. Switch position: 250 V AC2-10. Switch position: 24 V DC
    Approach speed
    1. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...70 °C